Za pieniądze z parkowania wyremontują chodnik na Łazarzu

Już niedługo poruszanie się po chodniku na ul. Jarochowskiego będzie o wiele wygodniejsze i bezpieczniejsze. Poprawi się także poziom estetyki w okolicy.

 

Nierówności, dziury, wystające połamane płytki to obecnie nawierzchnia części chodnika na ul. Jarochowskiego. Wkrótce ma się to jednak zmienić, ponieważ Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna remont, który obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Chociszewskiego do ul. Winklera po obu stronach ulicy.

Nowa nawierzchnia zostanie wykonana z płyt 50×50 cm, natomiast zjazdy powstaną z szarej kostki. W ramach prac zostaną przygotowane również miejsca pod nasadzenia zieleni, które planowane są na jesień.

Prace będą podzielone na dwa etapy – najpierw między ul. Chociszewskiego a Hetmańską, a następnie od ul. Hetmańskiej do ul. Winklera. Możliwe są chwilowe zamknięcia fragmentów remontowanej ścieżki.

Dzięki inwestycji poprawi się komfort i bezpieczeństwo pieszych. Zyska także okolica, ponieważ nieestetyczny dotąd chodnik z różnych, zniszczonych materiałów zastąpi równa nawierzchnia.

Inwestycja zostanie sfinansowana z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania i będą kosztować 626 tysięcy złotych. Prace mają zostać zrealizowane do końca czerwca.