Muzeum Początków Państwa Polskiego znów… rapuje. Zaprezentowano kolejne nietypowe zaproszenie na wystawę

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie po raz kolejny opowiada o historii poprzez muzykę i obraz. To jedno z działań, których celem jest trafienie do młodszych odbiorców. Wraz z nadejściem wiosny zaprezentowano kolejną piosenkę wraz z teledyskiem, które są zaproszeniem na wystawę „Piast surwiwal. Człowiek i las 1000 lat temu”.

 

Był Liber rapujący o byciu Piastem, przyszedł czas na przyjrzenie się przyrodzie wczesnego średniowiecza. Muzeum Początków Państwa Polskiego kontynuuje swoją kampanię, w której poprzez piosenki i teledyski zachęca do odwiedzin wyjątkowego miejsca przypominającego o początkach państwa polskiego.

Tym razem zaprezentowano muzyczne zaproszenie na wystawę „Piast surwiwal. Człowiek i las 1000 lat temu”, jednocześnie tworząc swego rodzaju ekoslang. W piosence opowiedziano o tym, jak wyglądały lasy w czasach wczesnego średniowiecza, a także jak leśne zasoby wpływały na rozwój gospodarczych ówczesnych mieszkańców.

W tekście muzealnicy zadbali także o promocję zachowań proekologicznych i szacunku do lasu i jego mieszkańców. Jak ujęto w refrenie „bo tylko wspólnie mogą wciąż trwać: historia, zwierzęta, człowiek i las”.

Tym razem do współpracy muzeum zaprosiło raperów z Kolektywu Fala oraz młodzież z gnieźnieńskich liceów. Do teledysku zaproszono także przedszkolaków oraz wolontariuszy z podopiecznymi z lokalnego schroniska dla bezdomnych psów. Część ujęć nakręcono w Zoo Poznań oraz wielkopolskich lasach.

Teledysk dostępny jest na YouTube. Jest to już kolejny tego typu filmik promocyjny. Do udziału w poprzednich zaproszono m.in. Libera.