Wina warte Poznania – wielkopolskie winnice zaprezentują się na Rynku Jeżyckim

W sobotę na Rynku Jeżyckim będzie można poszerzyć swoją wiedzę o… winach. Przygotowano kolejne spotkanie w ramach cyklu „wina warte Poznania”, podczas którego zaprezentowane zostaną trunki z wielkopolskich winnic, a sommelier poprowadzi warsztaty.

 

Portugalskie, hiszpańskie, włoskie, francuskie, argentyńskie, gruzińskie – kupując wina, większość osób wciąż sięga po te zagraniczne. Tymczasem Wielkopolska może pochwalić się trunkami własnej produkcji z lokalnych winnic.

Będzie można spróbować win z sześciu z nich już w sobotę, 25 marca. Członkowie Stowarzyszenia Wielkopolskich Winiarzy zaprezentują efekty swojej pracy poznaniakom na Rynku Jeżyckim. Spotkać będzie można przedstawicieli winnic: Edison, Enosfera, Jaworowo, Katarzyna, Na Polanie oraz Wielkopolska Tilia.

Przygotowano także warsztaty z sommelierem, Jackiem Kulzą, który podpowie m.in. w jaki sposób dopasowywać wina do potraw.

Wydarzenie “Wina warte Poznania” odbędzie się w godzinach 8:00-14:00, natomiast warsztaty z sommelierem rozpoczną się o godzinie 10:00. Organizatorem sobotniego wydarzenia są Targowiska Poznańskie.