Po prawie 7 latach policja zatrzymała podejrzanych o zabójstwo 17-letniego Fabiana Zydora

Wielkopolska policja zatrzymała trzy osoby podejrzane o zabójstwo 17-letniego Fabiana Zydowa. Do zbrodni doszło w 2016 roku, a podejrzani mają na swoim „koncie” wyroki m.in. za uprowadzenie i uwięzienie człowieka.

 

Sprawa ma swój początek w październiku 2016 roku, kiedy to w miejscowości Tarnowa niedaleko Wrześni nieznani wówczas sprawcy zabili 17-letniego Fabiana Zydora, a jego ciało ukryli w celu zatarcia śladów zbrodni.

Mimo intensywnych poszukiwań i śledztwa, nie udało się wówczas ani odnaleźć ciała, ani natrafić na ślad sprawców.

Sprawa trzy lata temu została przejęta przez policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu, którzy rozpoczęli własne śledztwo.

Zbierano informacje, materiały dowodowe, prowadzono poszukiwania ciała, a nawet wyznaczono nagrodę finansową za pomoc w ustaleniu okoliczności zaginięcia 17-latka.

Na podstawie analizy zebranych materiałów, funkcjonariusze ustalili, że 30 października 2016 troje podejrzanych przyjechało do Tarnowej szukając Fabiana Zydora. Późnym wieczorem dobijali się do bramy posesji, przy której mieszkał, a następnie skierowali się do centrum wsi. Tam spotkali wracającego z imprezy u kolegi 17-latka.

Fabian został napadnięty, a następnie zamordowany i wywieziony z Tarnowej samochodem. Sprawcy ukryli ciało.

Policjanci ustalili, że podejrzani w sprawie mężczyźni to już notowani przestępcy, którzy w przeszłości byli zatrzymywani m.in. za uprowadzenie i uwięzienie człowieka na tle porachunkowym. Obecnie odbywają wieloletnie wyroki kary pozbawienia wolności, dlatego zatrzymania w sprawie morderstwa Fabiana Zydora były przeprowadzone w zakładach karnych.

Na podstawie zebranych materiałów podejrzani usłyszeli zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Zostali tymczasowo aresztowani w sprawie. Grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.