Zmiany organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania Al. Marcinkowskiego i ul. Paderewskiego

W środę wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Paderewskiego i Al. Marcinkowskiego. Ma to związek z prowadzonymi pracami przy Programie Centrum.

 

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, w środę, 29 marca, zostanie zamknięta wschodnia jezdnia Al. Marcinkowskiego na odcinku od ul. Paderewskiego do północnej jezdni pl. Wolności przy budynku Biblioteki Raczyńskich.

Oznacza to, że kierowcy jadący od ul. św. Marcin w kierunku ul. Solnej zostaną skierowani na nitkę zachodnią, z możliwością skrętu w północną część pl. Wolności.

Do posesji nr 20, 21, 22 przy Al. Marcinkowskiego będzie można dojechać od strony ul. Piekary, ulicą Św. Marcin i Alejami Marcinkowskiego (wzdłuż budynku NBP), zawracając na wysokości placu Wolności. Dojazd samochodów dostawczych do Galerii MM pozostanie bez zmian.

Na wschodniej jezdni, na odcinku od jej zamknięcia na wysokości Biblioteki Raczyńskich do ul. 23 Lutego, czyli wzdłuż budynku Muzeum Narodowego i Poczty Polskiej, dopuszczony będzie ruch wyłącznie pojazdów uprzywilejowanych i obsługujące obiekty Muzeum Narodowego i Poczty Polskiej.