Więcej miejsc na Poznań Półmaraton. Organizatorzy zwiększyli limit uczestników

Dobra wiadomość dla biegaczy, którzy jeszcze nie zapisali się na 15. edycję Poznań Półmaratonu. Organizatorzy zwiększyli liczbę miejsc dla uczestników o pół tysiąca.

 

Początkowo w ramach tegorocznej edycji Poznań Półmaratonu na starcie miało stanąć 8 tysięcy uczestników. Limit ten wyczerpał się w poniedziałek, 27 marca. Dla osób, które nie zdążyły, a chciałyby się zapisać organizatorzy mają dobrą wiadomość.

Limit miejsc został zwiększony o kolejnych pół tysiąca. Zapisy ruszyły dzisiaj i odbywają się poprzez formularz dostępny na stronie wydarzenia. Termin zgłoszeń upływa 13 kwietnia lub po osiągnięciu limitu.

W przypadku, gdy zostaną wolne miejsca, będzie można zapisać się na bieg także w biurze zawodów na terenie MTP w piątek i w sobotę poprzedzające imprezę.

„Myślę, że decyzja o zwiększeniu limitu na półmaraton bardzo ucieszy biegaczy, ale także organizatorów imprez biegowych. Ostatni raz sytuacja, w której tak duże zainteresowanie uczestnictwem w naszej imprezie doprowadziło do zwiększenia limitu, miała miejsce przed pandemią. Traktujemy to jako dobry prognostyk na przyszłość.” – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 15. Poznań Półmaratonu

Tegoroczna edycja Poznań Półmaratonu odbędzie się w niedzielę, 16 kwietnia.