Zabójstwo trzyletniego dziecka przy ul. Winklera w Poznaniu: Sąd wydał wyrok

Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał wyrok w sprawie zabójstwa trzyletniej dziewczynki przez jej matkę, Magdalenę C. Do zbrodni doszło w 2021 roku przy ul. Winklera w Poznaniu. Kobieta odpowiadała za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

 

Tragedia rozegrała się 4 maja 2021 roku w kamienicy przy ul. Winklera w Poznaniu. Trzyletnia Zuzia została zabita przez swoją 27-letnią matkę, Magdalenę C. Kobieta najpierw próbowała udusić dziecko, a następnie zadała co najmniej trzy ciosy nożem w okolicach klatki piersiowej.

Dziewczynkę w krytycznym stanie przetransportowano do szpitala, jednak mimo wysiłków lekarzy, dziecko zmarło. Bezpośrednią przyczyną zgonu był ostry krwotok zewnętrzny i wewnętrzny, który był spowodowany raną kłutą klatki piersiowej penetrującą do prawej i lewej komory serca.

Magdalena C. usłyszała zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Kobieta przyznała się do zabójstwa, ale nie ze szczególnym okrucieństwem. W czasie postępowania tłumaczyła, że wcześniej sama się okaleczała i miała problemy emocjonalne po rozwodzie. Planowała samobójstwo rozszerzone, ponieważ nie chciała zostawiać córki samej po odebraniu sobie życia. Ostatecznie jednak, po zabójstwie dziecka nie była już w stanie targnąć się na swoje.

Dziś Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał wyrok skazujący kobietę na karę dożywotniego pozbawienia wolności z możliwością wcześniejszego warunkowego zwolnienia po 50 latach. Została także pozbawiona praw publicznych na 10 lat.

Jak podkreślił sędzia Michał Ziemniewski, oskarżona działała w sposób przemyślany, zaplanowany i przygotowany.

„Do zabójstwa wykorzystała najdłuższy nóż znajdujący się w miejscu zamieszkania, obserwując bawiące się dziecko oraz oczekując dogodnego momentu do zadania ciosu i przenosząc dziecko po pomieszczeniach mieszkania dusiła, a następnie zadała nie mniej niż trzy uderzenia nożem w okolicach klatki piersiowej” – podkreślił sędzia

 

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.