Trzy dni święta muzyki i branży muzycznej, czyli Next Fest

Trzy dni muzyki, koncertów i spotkań. W czwartek rozpocznie się pierwsza edycja Next Fest Music Showcase & Conference. Na koncertowych scenach w różnych punktach miasta będzie można posłuchać dobrze znanych artystów, a także debiutantów zaczynających swoją muzyczną karierę. Przedstawiciele branży muzycznej spotkają się podczas konferencji, w ramach której porozmawiają o problemach, wyzwaniach i rozwoju imprez i muzyki.

 

Zarówno idea festiwalu jak i hasło „Make Spring Great Again” nawiązują do dawnego poznańskiego festiwalu Spring Break.

Przez trzy dni festiwalu i spotkań branży muzycznej Poznań będzie miejscem integracji, sztuki i wymiany myśli.

Na festiwalowych scenach pojawią się debiutanci, którzy reprezentują różne gatunki muzyczne. To dla nich duża szansa na zaprezentowanie się szerszej publiczności. Warto pamiętać, że to właśnie na dawnym festiwalu Spring Break debiutowała część rodzimych artystów, którzy w kolejnych miesiącach i latach odnieśli sukces ogólnopolski.

Nie zabraknie także dobrze znanych artystów. Wśród headlinerów znaleźli się m.in. Magraret, Nosowska, Julia Pitrucha i Ralph Kamiński. Nie zabraknie też Mery Spolsky, Jamala czy Sorry Boys.

Koncerty będą odbywać się na kilkunastu scenach w centrum miasta – w CK Zamek, na Dziedzińcu Zamkowym, Scenie na Piętrze, Estrada Stage, pl. Wolności, Wolnym Dziedzińcu przy urzędzie miasta, a także w Baraku Kultury oraz w klubach: Blue Note, Dragon, Dubliner, Lokum, Pod Minogą, Schron, Tama i W Starym Kinie.

Z kolei w części konferencyjnej, uczestnicy będą mogli porozmawiać m.in. o wyzwaniach i kierunkach rozwoju szeroko rozumianej branży muzycznej.