Wszystko o traszkach, czyli spacer przyrodniczy połączony z pokazem

Trwają zapisy na kolejny w tym roku spacer przyrodniczy. Tym razem przechadzka z przewodnikiem dotyczyć będzie użytku ekologicznego „Traszki Ratajskie”.

 

Miasto zaprasza do udziału w kolejnej odsłonie spaceru przyrodniczego. To świetna okazja do rodzinnego spaceru połączonego z edukacją i poszerzaniem wiedzy o przyrodzie w najbliższej okolicy.

Tym razem uczestnicy będą poznawać teren użytku ekologicznego „Traszki Ratajskie”. Wiosna jest idealnym czasem na obserwowanie żyjących tam płazów, które w okresie od 15 marca do 15 kwietnia migrowały do miejsc rozrodu.

Uczestnicy spaceru dowiedzą się m.in. dlaczego tak istotna jest ochrona traszek i jak zachować się, gdy spotka się je podczas przechadzki.

Wydarzenie będzie połączone z pokazem odławiania traszek, na który wydał zgodę Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska mając na uwadze względy edukacyjne. Płazy zostaną wpuszczone z powrotem do wody po zakończeniu pokazu.

Spacer odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia, o godzinie 11:00. Zbiórka planowana jest przy ul. Piaśnickiej 129, czyli przy starym przystanku „os. Lecha”. Wydarzenie potrwa ok. 2 godzin. Uczestnicy proszeni są o zadbanie o odpowiednią odzież i obuwie, uwzględniając także, że trasa spaceru będzie częściowo prowadzona poza szlakiem.

Udział w spacerze przyrodniczym jest bezpłatny, ale konieczne jest wcześniejsze zapisanie się, co można zrobić pod adresem mailowym anna_jasinska@um.poznan.pl.