Poważny pożar we Włoszakowicach: Ogromne straty i zniszczenia po nocnym zdarzeniu

W nocy z 6 na 7 maja 2023 roku we Włoszakowicach (powiat leszczyński) doszło do poważnego pożaru, który strawił kotłownię, sąsiednie obiekty oraz sprzęt, w tym pojazdy. Akcja gaśnicza trwała wiele godzin, a straty materialne sięgają pół miliona złotych.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Państwowej Straży Pożarnej otrzymali zgłoszenie o pożarze tuż po północy 7 maja. Na miejsce zdarzenia przy ulicy Osady we Włoszakowicach skierowano kilkanaście zastępów straży pożarnej. W momencie przybycia strażaków, ogień objął już kotłownię znajdującą się na terenie gospodarstwa.

W trakcie akcji gaśniczej na miejsce przybył także beczkowóz strażacki, który dostarczał wodę do gaszenia pożaru. Ogromny ogień zniszczył nie tylko kotłownię i sąsiednie obiekty, ale także sprzęt, w tym busa, kombajn oraz presę. Walka z żywiołem trwała kilka godzin.

Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie przyczyn pożaru. Wstępne hipotezy wskazują, że ogień mógł zostać zaprószony jeszcze w ciągu dnia, podczas prac remontowych w kotłowni. Jednak pożar rozwinął się dopiero w nocy.

Wstępne szacunki strat materialnych wynoszą blisko pół miliona złotych. Władze lokalne oraz odpowiednie służby pracują nad zabezpieczeniem terenu oraz ustaleniem dalszych działań mających na celu odbudowę zniszczonych obiektów i sprzętu. Wspólnota lokalna we Włoszakowicach z pewnością będzie potrzebować wsparcia w trudnym czasie po tej tragicznej nocy.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.