Gigantyczny zator na autostradzie A2 w Poznaniu

W sobotnie przedpołudnie na poznańskim odcinku autostrady A2, w kierunku Warszawy, utworzył się gigantyczny zator o długości około 7 km. Informację tę potwierdził dyżurny Punktu Informacji Drogowej poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Według informacji przekazanych przez dyżurnego GDDKiA, zator powstał na odcinku o długości 172 km pomiędzy węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód. Na tym fragmencie autostrady prowadzone są prace utrzymaniowe, które wymagają zablokowania jednego pasa ruchu w kierunku Warszawy. To właśnie spowodowało powstanie znacznego zatłoczenia na drodze.

Zator rozpoczął się około godziny 12 i w krótkim czasie osiągnął imponującą długość 7 km. Sytuacja ta spowodowała poważne utrudnienia w ruchu pojazdów i wydłużyła czas podróży dla kierowców podróżujących tą trasą.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie podała szczegółowych informacji dotyczących prac utrzymaniowych, które prowadzone są na tym odcinku autostrady A2. Nie jest również znane, jak długo potrwa blokada pasa ruchu i czy będą podejmowane dodatkowe działania w celu złagodzenia zatoru i usprawnienia ruchu na tym odcinku.

Kierowcom podróżującym autostradą A2 w kierunku Warszawy zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, dostosowanie prędkości do panujących warunków oraz śledzenie aktualnych komunikatów drogowych w celu uniknięcia dłuższych opóźnień.

GDDKiA apeluje również do kierowców o wybieranie alternatywnych tras, jeśli to możliwe, w celu uniknięcia zatorów i zapewnienia płynności ruchu.

GDDKiA podała, że utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godz. 20.