ZDM rozpoczyna malowanie jezdni. Na których ulicach w pierwszej kolejności?

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna tegoroczne malowanie ulic w Poznaniu. Coroczne prace mają na celu poprawę widoczności oznakowania poziomego, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Podobnie jak w ubiegłych latach, wiosna oznacza odmalowywanie oznakowania poziomowego w mieście. Jak informuje ZDM, rozpoczyna się tegoroczna edycja. Prace będą wykonywane głównie w nocy, by zminimalizować niedogodności i utrudnienia w ruchu. Zależne będą także od warunków pogodowych.

W pierwszej kolejności odmalowywane będą linie, które wyznaczają pasy ruchu na jezdniach. Następnie przejścia dla pieszych oraz zastrzeżone miejsca postojowe, czyli tzw. „koperty”.

Ekipy malujące pojawią się najpierw na ul. Małe Garbary, Solnej i Pułaskiego oraz Mieszka I i Północnej. Następnie będą kierować się na ulice oddalone od centrum, by później do niego wrócić.

Łącznie wymalowana zostanie powierzchnia ok. 230 tysięcy metrów kwadratowych. W ramach prowadzonych robót, usuwane będzie też stare oznakowanie i montowane będą punkty odblaskowe.

Koszt prac wyceniono na ok. 3,2 mln złotych.

Zgłoszenia dotyczące konieczności odmalowania oznakowania poziomego na drogach publicznych, administrowanych przez ZDM, można przesyłać na adres zdm@zdm.poznan.pl.