Nietrzeźwy kierowca przeładowanego busa zatrzymany

Przeładowany bus i nietrzeźwy kierowca to podwójne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem udało się jednak uniknąć tragedii, ponieważ podróż została przerwana przez inspekcję transportu drogowego.

 

Do zdarzenia doszło we wtorek, 16 maja, na DK 32 w Granowie. Inspektorzy transportu drogowego zatrzymali do rutynowej kontroli pojazd typu bus. Chcieli sprawdzić, czy nie przekroczono dopuszczalnej masy całkowitej 3,5 tony.

Okazało się, że samochód jest przeładowany i waży o 1,6 tony więcej niż powinien. To jednak nie koniec problemów kierowcy. Podczas kontroli poddano go również rutynowemu badaniu trzeźwości. To wykazało 0,48 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, dlatego na miejsce wezwano policjantów z Grodziska Wielkopolskiego, któremu przekazano kierującego.

W związku z przekroczeniem dopuszczalnej maksymalnej masy pojazdu, przewoźnik – poza przysłaniem trzeźwego kierowcy – musiał także przeładować nadmiar ładunku do innego samochodu zanim inspektorzy zezwolili na dalszą jazdę.