Weekend dla Ziemi, Nocne Zwiedzanie i inne atrakcje Palmiarni Poznańskiej

Co w najbliższych miesiącach będzie się działo w Palmiarni Poznańskiej? Do programu „Hej Poznań” zaprosiliśmy Joannę Wojciechowską, aby opowiedziała nam o najbliższych planach dla tego wyjątkowego miejsca. Pierwsze już w najbliższy weekend.

Palmiarnia Poznańska jest jedną z najpopularniejszych atrakcji w mieście. Została otwarta w 1910 roku i znajduje się w sercu Parku Wilsona. Głównym celem palmiarni jest hodowla i prezentacja różnorodnych roślin tropikalnych i subtropikalnych. Daje ona odwiedzającym możliwość zanurzenia się w bujnej roślinności i egzotycznej florze, która rośnie w tych regionach. Jest domem dla różnorodnych roślin, w tym palm, sagowców, paproci, orchidei, kaktusów i innych roślin tropikalnych i subtropikalnych. Palmiarnia to idealne miejsce do spędzania czasu dla wszystkich.

Joanna Wojciechowska opowiada, że bardzo często odwiedzają ich grupy z przedszkoli i szkół, a także rodziny z dziećmi. Mimo, że najmłodsi nie rozpoznają oni jeszcze gatunków roślin, to sama ich ilość i wygląd robią na nich ogromne wrażenie. Z drugiej strony przygotowana jest również specjalna oferta dla seniorów, dla których raz w miesiącu odbywa się bezpłatne oprowadzanie.

„Nasza palmiarnia jest największym i najstarszym tego typu ogrodem w Polsce. No i też jednym z większych w Europie – jest to prawie 4600 m² przestrzeni” – dodaje gościni programu „Hej Poznań”.

Palmiarnia składa się z kilku sekcji, z których każda tworzy specyficzną strefę klimatyczną, aby zapewnić odpowiednie warunki dla różnych grup roślin. Wśród nich znajduję się między innymi sekcja palmowa, tropikalna, subtropikalna, egzotyczna oraz sekcja kaktusów i sukulentów. Miejsce to cieszy się ogromnym zainteresowanie nie tylko ze względu na swój niesamowity wygląd, ale również ze względów edukacyjnych. Znajduje się tam wiele wyjątkowych gatunków, a także takich które zagrożone są wyginięciem.

„Możemy również znaleźć takie rośliny, które na co dzień lądują na naszych talerzach. Jest to cynamonowiec, wanilia, pieprz czy kakaowiec. Niezwykłym widokiem jest również owocująca palma kokosowa” – dodaje Joanna Wojciechowska.

Mimo tego, że Palmiarnia przyciąga wielu zainteresowanych to pracownicy starają się uatrakcyjniać ten pobyt i bardzo często organizowane są dodatkowe wydarzenia. W dniach 20 i 21 maja z okazji Poznańskich Dni Rodziny odbędzie się „Weekend dla Ziemi”. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję dowiedzieć się jak duży wpływ na środowisko mają codzienne działania. Dla najmłodszych uczestników odbędzie się wiele warsztatów związanych z segregacją śmieci. Dodatkowo będzie można własnoręcznie stworzyć biżuterię z ekologicznych materiałów oraz uszyć materiałowe woreczki wielokrotnego użytku. W tym czasie osoby starsze będą mogły dowiedzieć się więcej na temat elektroodpadów, a także tworzenia przydomowego kompostownika. Wstęp na wydarzenie będzie w cenie biletu do Palmiarni.

Kolejnym wyjątkowym wydarzeniem, które za każdym razem przyciąga tłumy poznaniaków jest Nocne Zwiedzanie Palmiarni. Joanna Wojciechowska zaprasza na kolejną edycję tego wydarzenia, które odbędzie się 14 lipca. Gościni programu dodaje, że wiele roślin nocą pachnie inaczej, a niektóre z nich rozkwitają. Zachęcamy do śledzenia oficjalnej strony i mediów społecznościowych Palmiarni Poznańskiej, gdzie znajdziecie więcej szczegółów na temat wszystkich najbliższych wydarzeń.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.