Poznań gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w lekkoatletyce

Na golęcińskim stadionie lekkoatletycznym rozpoczynają się dziś Akademickie Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski AZS. W Poznaniu zaprezentuje się niemal 1300 sportowców z ponad 90 uczelni z całego kraju.

 

Akademickie Mistrzostwa Polski to rozgrywki o zasięgu ogólnopolskim, w których biorą udział uczelniane i międzyuczelniane kluby sportowe. Organizatorem jest Akademicki Związek Sportowy.

Od dziś, przez trzy kolejne dni, czyli do niedzieli, 21 maja, na stadionie na Golęcinie zawodnicy z całej Polski będą rywalizować w konkurencjach: biegi na 100 m, 110 m ppł., 200 m, 400 m, 400 m ppł., 800 m, 1500 m, 3000 m, 4 × 100 m, 4 × 400 m, skok wzwyż, skok w dal, trójskok, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem, skok o tyczce, rzut młotem.

Jednocześnie, mistrzostwa to także okazja, by zdobyć niezbędne wskaźniki na Letnią Uniwersjadę, która odbędzie się w Chengdu w Chinach. Młodzi lekkoatleci mogą zawalczyć o awans.

Co ciekawe, w Poznaniu pojawi się m.in. złoty medalista Igrzysk Olimpijskich z Tokio, Kajetan Duszyński. Nie zabraknie też innych uczestników mistrzostw świata i Europy.