Rusza Chwiałka Volley 2023!

Rozpoczyna się Chwiałka Volley 2023, czyli międzynarodowy turniej siatkówki plażowej, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń sportowych w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski zaprezentuje się ponad 350 zawodników.

 

To już ósma edycja siatkarskiego turnieju. Po raz kolejny odbywać się będzie jednocześnie w dwóch miejscach, czyli na boiskach przy pływalni letniej przy ul. Spychalskiego (Chwiałka) oraz „Piach i Podróże” na os. Piastowskim.

Przez trzy dni ponad 350 zawodników będzie rywalizować ze sobą w pięciu kategoriach.

W piątek na boiskach rozegrane zostaną Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, za to w sobotę 64 zespoły będą rywalizować w ramach turnieju mężczyzn. W niedzielę planowane są rozgrywki kobiet oraz par mieszanych. W każdej z tych kategorii zaprezentuje się ok. 50 drużyn.

Jak przyznaje Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, organizatora wydarzenia, Chwiałka Volley nie tylko wpisała się w kalendarz imprez sportowych w Poznaniu, ale także staje się jednym z najważniejszych turniejów w Polsce pod względem liczby zawodników.

Rywalizacja w kategoriach seniorskich rozpocznie się w sobotę, 20 maja, o godzinie 8:00 od zawodów męskich. Tytułu mistrzowskiego bronić będzie Igor Ciemachowski z Gdyni. W niedzielę rano do rywalizacji przystąpią pary mieszane. To najbardziej nieprzewidywalna kategoria w siatkówce plażowej. Triumfu sprzed roku bronić będą reprezentanci Trójmiasta – Katarzyna Lipska i Igor Ciemachowski. Tego samego dnia około godziny 13:00 na boiska wybiegną panie. W ubiegłym sezonie na najwyższym stopniu podium stanęły Agnieszka Adamek i Aleksandra Stadnik.

Na najlepszych zawodników przewidziano nagrody. Zwycięzcy każdej z kategorii otrzymają 3 tysiące złotych oraz nagrody rzeczowe.

Każdy uczestnik otrzyma również pakiet startowy z m.in. koszulką lub topem zawodniczym, wodą oraz piwem bezalkoholowym.

Wstęp na trybuny jest bezpłatny.