Akcja Służb w Poznaniu: Wykryto Niewybuch w Rejonie Stacji Ptyś

Dzisiejszy spokojny poranek w Poznaniu został nagle zakłócony, kiedy pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) wykryli niewybuch w rejonie stacji Ptyś. W wyniku tego odkrycia, konieczne było natychmiastowe wstrzymanie ruchu na Kolejce Parkowej Maltanka.

Informacje o sytuacji zostały szybko przekazane przez kierownika ruchu Centrum Nadzoru Ruchu MPK. “Służby zabezpieczają miejsce i działają, aby jak najszybciej usunąć zagrożenie i umożliwić przywrócenie ruchu” – powiedział.

Bezpieczeństwo terenu zabezpieczają policjanci, którzy zostali wezwani na miejsce, aby zabezpieczyć obszar wokół odkrytego pocisku artyleryjskiego. Sierżant sztabowy Łukasz Paterski z biura prasowego Wielkopolskiej Policji poinformował nas, że patrol saperski został wezwany na miejsce, aby zająć się niewybuchem. “Do czasu zabrania znaleziska teren zabezpieczają policjanci” – powiedział.

Na razie nie ma informacji o ewakuacji mieszkańców. Wiadomo jednak, że sytuacja jest monitorowana i służby działają szybko, aby jak najszybciej zneutralizować zagrożenie. Nie wiadomo jeszcze, jak długo potrwa akcja saperska, ale mieszkańcy Poznania i użytkownicy Kolejki Parkowej Maltanka muszą na razie przygotować się na możliwe utrudnienia w ruchu.

Podkreślmy, że bezpieczeństwo mieszkańców jest teraz najważniejsze. Apelujemy do wszystkich, aby zachować ostrożność i unikać obszaru wokół stacji Ptyś do czasu zakończenia działań służb.

W miarę jak sytuacja się rozwija, będziemy dostarczać najnowsze informacje. Wszyscy mamy nadzieję, że normalny ruch zostanie przywrócony jak najszybciej.