Pierwsza Edycja Babi Targu 2023 Już dziś na stadionie

21 maja, zegar przestawi się na czas targowy – Babi Targ powraca z pierwszą edycją tego roku! Od 2007 roku, miejsce to, zorganizowane przez Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet Babiląd, jest miejscem spotkań dla setek kobiet, które z niecierpliwością czekają na kolejną okazję do udziału. Tym razem, miejsce spotkań wyznaczono na Stadion Miejski w Poznaniu.

Organizatorzy wydarzenia przewidują, że na targu pojawi się ponad dwieście wystawców z Poznania i okolic, którzy w niedzielne popołudnie wystawią na sprzedaż różnorodne przedmioty z własnych szaf. “Założymy prawdziwe show różnorodności i kolorów – zapewniamy, że każda osoba znajdzie tu coś dla siebie!” – obiecują organizatorzy. Wydarzenie będzie również towarzyszyć Kiermasz Rzeczy Naturalnych i Ładnych, specjalna sekcja Mami Babi Targ z ubraniami i akcesoriami dziecięcymi oraz ciążowymi, a także warsztaty dla najmłodszych z Leśną Polaną. Chętne osoby będą mogły również przynieść ubrania, które zostaną przekazane Stowarzyszeniu Pogotowie Społeczne.

Joanna Stankiewicz, organizatorka wydarzenia, podkreśla unikalny charakter Babi Targu. “Olga Tokarczuk określiła naszą misję jako 3xE: ekonomia, ekologia i etyka. Ubrania tutaj nie są marnowane, zamiast tego są ciągle w obiegu. Dzięki temu, oszczędzamy pieniądze na zakupach drugiej ręki i jednocześnie przyczyniamy się do ochrony naszej planety” – mówi.

Targi rozpoczną się o godzinie 12:00 i potrwają do 15:30. Koszt wejścia dla odwiedzających wynosi 5 złotych, a bilety będą dostępne do zakupu przy wejściu na teren wydarzenia. Nie przegap tej wyjątkowej okazji!