Weekendowe wzmożone kontrole w centrum powróciły: straż miejska wystawiała mandaty. Za co najwięcej?

Ciepła pogoda, weekend i… więcej ludzi spędzających czas „pod chmurką” także wieczorami. W weekend straż miejska w Poznaniu przeprowadziła wzmożone działania kontrolne w centrum miasta.

 

Jak informuje straż miejska, działania przeprowadzono w nocy z piątku na sobotę, w godzinach 19:00-3:00. Wzmożonymi kontrolami objęto ulice przyległe do Starego Rynku, park Dąbrowskiego oraz ul. Półwiejską.

W pierwszej lokalizacji szczególną uwagę zwracano na kwestię parkowania. Ostatecznie nałożono 37 mandatów, jedną osobę pouczono, a w przypadku ośmiu kierowców wystawiono wezwania.

Jednocześnie, w związku z przepełnionymi koszami na śmieci powiadomiono o problemie firmy sprzątające.

W parku strażnicy nałożyli trzy mandaty za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Funkcjonariusze przekazali też pracownikom ochrony uwagi dotyczące braku czytelności tabliczek z informacją o zakazie spożywania alkoholu.

W ostatniej lokalizacji, czyli przy ul. Półwiejskiej sprawdzano, czy przestrzegano zapisy uchwały „hałasowej”, czyli dokumentu określającego dopuszczalny poziom hałasu. W żadnym z lokali nie stwierdzono uchybień – muzyka nie była słyszalna poza lokalami.