Aplikacja PEKA pobrana już kilkadziesiąt tysięcy razy

Już ponad 45 tysięcy osób pobrało aplikację PEKA od czasu wprowadzenia jej na rynek. W jaki sposób ułatwia podróżowanie pasażerom?

 

Aplikacja PEKA została wprowadzona w styczniu 2023 roku. Jak przekazał dziś Zarząd Transportu Miejskiego, od tego czasu pobrano ją już ponad 45 tysięcy razy.

Pasażerowie mogą w jej ramach m.in. kupić bilet, przedłużyć ważność biletu okresowego czy tez okazać je podczas kontroli, bez konieczności posiadania fizycznej, plastikowej karty.

Zdaniem Jana Gosiewskiego, dyrektora ZTM, po modernizacji system PEKA stał się bardziej intuicyjny, przez co łatwiejsze jest korzystanie z niego. Nowi pasażerowie po pobraniu aplikacji nie muszą już korzystać z plastikowych kart, ale mogą poprosić o jej wyrobienie w dowolnym momencie.

Docelowo aplikacja ma także umożliwić korzystanie z tPortmonetki poprzez powiązanie płatności z kartami zbliżeniowymi, by nie było konieczności transferowania środków. Jak dodaje jednak ZTM, to perspektywa kolejnych pięciu lat, ponieważ oznacza także m.in. konieczność wymiany czytników PEKA w pojazdach.

Aplikacja PEKA dostępna jest dla systemów Android i iOS.