Zdrowe odżywianie przed, w trakcie i po ciąży tematem najbliższej Środy z Profilaktyką

W związku z obchodami Ogólnopolskiego Tygodnia Karmienia Piersią, który odbędzie się od 26 maja do 1 czerwca, zdrowie kobiet w ciąży zostanie w centrum uwagi podczas najbliższej “Środy z Profilaktyką”.

Podczas tej edycji “Środy z Profilaktyką”, ekspercka wiedza będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych odwiedzającym stoisko edukacyjne. Na miejscu będą obecni pracownicy wielkopolskiego oddziału NFZ oraz specjaliści z zakresu dietetyki.

Jednym z ekspertów będzie Magdalena Strzelczyk, dietetyczka specjalizująca się w diecie kobiet w okresie przed, w trakcie oraz po ciąży – w okresie karmienia piersią. Będzie ona udzielać porad i odpowiadać na pytania z zakresu zdrowego odżywiania.

Niewątpliwie dieta przyszłej mamy zarówno przed, jak i w ciąży ma istotny wpływ na jej przebieg oraz zdrowie dziecka. Coraz więcej badań naukowych wskazuje na wagę odpowiedniego przygotowania do ciąży, uwzględniającego m.in. sposób odżywiania, występowanie chorób dietozależnych, masę ciała czy stopień narażenia na zanieczyszczenia.

Podczas spotkania, obok przedstawicieli NFZ, dietetyczki z Wydziału Żywienia Uniwersytetu Przyrodniczego będą udzielać bezpłatnych porad dotyczących zbilansowanego sposobu odżywiania oraz wskazywać zdrowe nawyki żywieniowe. Zaprezentowane zostaną również programy profilaktyczne finansowane przez Ministerstwo Zdrowia i NFZ, z których mogą skorzystać zainteresowani.

Odwiedzający będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o platformie Diety NFZ, która ułatwia wprowadzenie zmian w zakresie zdrowszego odżywiania, oraz portalu Akademia NFZ, oferującym m.in. ćwiczenia dla kobiet w ciąży. Na miejscu dostępne będą również materiały drukowane na te i inne tematy.