Ruszyły konsultacje społeczne w sprawie Polityki Miasta Poznania na rzecz Równości i Różnorodności Społecznej

Ruszyły konsultacje społeczne w sprawie Polityki Miasta Poznania na rzecz Równości i Różnorodności Społecznej. Wszyscy zainteresowani mogą pomóc w tworzeniu założeń dokumentu.

 

Poznań od lat uznawany jest za jednego z liderów tolerancyjności wśród polskich miast, jednak by móc tę pozycje utrzymać, poprawić i rozwijać, konieczne jest podejmowanie odpowiednich działań i kreowanie właściwej polityki w tym zakresie.

Jak podkreślają urzędnicy, mając na uwadze zdanie wszystkich mieszkańców, bez względu na kolor skóry, pochodzenie, wiek, narodowość, wyznanie czy orientację psychoseksualną, istotne jest, by przy tworzeniu założeń Polityki Miasta Poznania na rzecz Równości i Różnorodności Społecznej udział brali wszyscy chętni.

„Wierzymy, że tylko szeroka i wspólna dyskusja (dialog) pozwoli nam na wypracowanie wizji miasta, w którym chcemy żyć: bezpiecznie, godnie i szczęśliwie. Wierzymy, że Poznań jest miastem, w którym każda mieszkanka i każdy mieszkaniec, niezależnie od koloru skóry, narodowości, orientacji psychoseksualnej czy wieku, ma prawo realizować swoje pasje, kształcić się, pracować ale także czuć się bezpiecznie i równo traktowany. Chcemy, abyśmy wszyscy mogli być dumni z miejsca, które tworzymy wspólnie każdego dnia” – napisali organizatorzy

Dokument przygotowywany jest przez Zespół ds. Polityki Równości i Różnorodności, a rozpoczęte właśnie konsultacje społeczne prowadzone są przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych. Skupione są na wypracowaniu założeń do realizacji Polityki, opracowaniu celów szczegółowych oraz przeanalizowaniu propozycji działań Miasta w ramach polityki równościowej w odniesieniu do głównych celów kierunkowych.

Mieszkańcy mogą wypowiedzieć się poprzez specjalną ankietę online, w której można przedstawić opinie, uwagi i wnioski. Będą one także zbierane podczas warsztatów prowadzonych przez Fundację im. Julii Woykowskiej. Szczegóły dotyczące rekrutacji na przedstawicieli mieszkańców i mieszkanek dostępne są online (tutaj).

Konsultacje potrwają do 11 września 2023 roku. Ankieta dostępna jest tutaj.