Podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji zatrzymany w Wielkopolsce

Podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji na terytorium Polski to osoba zatrzymana w Koninie w Wielkopolsce. Jak zaznaczają jednak służby, zatrzymany obywatel Ukrainy mieszkał w różnych miejscowościach.

 

W poniedziałek przekazano informację o piętnastej osobie, która została zatrzymana w ramach śledztwa prowadzonego przez lubelski wydział Prokuratury Krajowej w sprawie o szpiegostwo na terytorium Polski.

Jak się okazało, zatrzymany to obywatel Ukrainy, który mieszka w Polsce od 2019 roku. Funkcjonariusze aresztowali go w Koninie. Służby informują jednak, że mieszkał w różnych miejscowościach, a działać miał przede wszystkim na Pomorzu, gdzie fotografował m.in. port wojskowy w Gdyni, lotnisko wojskowe i sprzęt, z którego korzystają polscy żołnierze. Zdjęcia przekazywał rosyjskiemu wywiadowi w zamian za pieniądze.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz działania na rzecz obcego wywiadu przeciwko interesom Rzeczpospolitej Polskiej. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.