Ewakuacja dworców i Avenidy. “W budynku wykryto zagrożenie”. Jakie?

„W budynku wykryto zagrożenie. Prosimy o natychmiastowe, spokojne opuszczenie budynku najbliższym wyjściem komunikacyjnym” – taki komunikat usłyszeli we wtorkowy poranek pasażerowie dworca Poznań Główny, dworca autobusowego i klienci CH Avenida. Po chwili na miejscu pojawiły się wozy strażackie i policja.

 

Alarm rozległ się po godzinie 9:00. Dotyczyły całego kompleksu – zarówno dworców jak i centrum handlowego. Klienci, pasażerowie, a także pracownicy musieli opuścić budynki i perony – co tez uczynili.

Nie obyło się jednak bez drobnych problemów, które niestety wciąż występują w podobnych sytuacjach – z uwagi na wyłączenie wind i ruchomych schodów, co jest standardową procedurą podczas ewakuacji, osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich napotkały problem z wydostaniem się z peronów.

Dlaczego zarządzono ewakuację? Były to ćwiczenia, które zgodnie z przepisami muszą odbywać się regularnie – co najmniej raz na dwa lata. Po ich zakończeniu, pasażerowie, klienci i pracownicy mogli wrócić do budynku. Przebieg i efekty działań będą teraz analizowane.