Warta będzie gospodarzem na stadionie Lecha. Derby Poznania znów przy Bułgarskiej

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN wydała zgodę na rozegranie derbów Poznania, których gospodarzem będzie Warta Poznań, na stadionie przy ul. Bułgarskiej, na którym zwykle gra Kolejorz. To dobra informacja zarówno dla kibiców, jak i obu klubów.

 

Derby Poznania są nietypowe. Gdy w innych miastach, nie tylko polskich, ale i światowych, zwykle wiążą się z wzajemną niechęcią kibiców do siebie, w stolicy Wielkopolski spotkania obu drużyn są wspólnym świętowaniem.

Odkąd Warta Poznań wróciła do Ekstraklasy trzy lata temu, rozegrano już sześć spotkań. Pierwsze dwa, w których „Zieloni” byli gospodarzem rozegrano na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Późniejsze, dzięki porozumieniom klubów oraz zgodzie ze strony PZPN, rozgrywano na stadionie przy ul. Bułgarskiej.

Nie inaczej będzie i tym razem. Już 17 września, obie drużyny znów zagrają na poznańskim stadionie, a gospodarzem będzie Warta. Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN wydała zgodę na takie rozwiązanie.

Dzięki temu na trybunach będzie mogło zasiąść o wiele więcej kibiców, którzy na dodatek nie będą musieli wyjeżdżać do innego miasta. To także zysk dla klubów, ponieważ więcej sprzedanych biletów, to większe wpływy do budżetów.

Derby po raz kolejny będą wspólnym świętowaniem kibiców i mieszkańców.

W przyszłym tygodniu ruszy sprzedaż biletów na mecz. Posiadacze sezonowych karnetów na mecze Warty Poznań w tym sezonie oraz karnetów na rundę jesienną mają zagwarantowane miejsce na trybunach stadionu przy ul. Bułgarskiej podczas derbów.