Piknik Charytatywny dla Wolnych Narodów w Poznaniu

Zbliża się wydarzenie, które łączy w sobie radość piknikowania z ważnym celem charytatywnym. W najbliższą sobotę, 26 sierpnia 2023 r., na skwerze im. Obrońców Ukrainy 2022 w Poznaniu, Instytut Poznański organizuje Piknik Charytatywny dla Wolnych Narodów.

 

To wyjątkowe wydarzenie ma na celu nie tylko zbieranie funduszy na rzecz świetlicy dla dzieci w Iwano-Frankiwsku na Ukrainie, ale również promowanie wartości takich jak jedność, solidarność i współpraca między Polakami, Białorusinami i Ukraińcami. Wydarzenie podkreśla znaczenie wolności jako uniwersalnej wartości, która kształtuje życie każdego z nas i stanowi źródło inspiracji.

Celem pikniku jest pokazanie, że różnorodność narodów może być źródłem pozytywnych zmian i solidarności. Wydarzenie będzie okazją do zacieśniania więzi między uczestnikami, propagowania pozytywnego przekazu oraz inspirowania do działania na rzecz wartości, które są podstawą dobra wspólnego.

Uczestnicy pikniku będą mogli skorzystać z wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych. W programie przewidziane są animacje, robienie warkoczyków, bańki mydlane, skręcanie baloników, brokatowe tatuaże i wiele innych. Dla najmłodszych przygotowano dmuchańce oraz warsztaty z majsterkowania, natomiast dorośli będą mogli skorzystać z atrakcji takich jak strzelanie z łuku. Na miejscu będzie można także skosztować tradycyjnych przysmaków, takich jak kiełbaska z grilla, żurek, chleb ze smalcem, a także słodkości takie jak wata cukrowa czy popcorn. Co ważne, wszystkie atrakcje oraz posiłki będą dostępne dla uczestników bezpłatnie.

Wydarzenie będzie odbywać się w godzinach 12:00-15:00 na skwerze im. Obrońców Ukrainy 2022 w Poznaniu (zbieg ulic Serafitek i Kórnickiej).

Piknik Charytatywny dla Wolnych Narodów to nie tylko doskonała zabawa, ale przede wszystkim okazja do wsparcia ważnej inicjatywy i promowania wartości, które są fundamentem współczesnego społeczeństwa.