Niedzielne spacery wildeckie wracają! Odkryj przemysłową twarz Poznania!

Chociaż Wildeckie zakłady przemysłowe, takie jak “Ceglorz” czy ZNTK, nie działają już z dawnym rozmachem, nadal są ważnym elementem tożsamości tej dzielnicy. Dzięki Stowarzyszeniu WILdzianie mieszkańcy Poznania oraz turyści będą mieli okazję po raz kolejny zapoznać się z bogatą historią tej części miasta.

W ramach cyklu “Niedzielne spacery wildeckie”, 27 sierpnia 2023 roku o godzinie 11:00, zapraszamy na spacer pod tytułem “Wilda Przemysłowa”. Uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać nie tylko ciekawostki związane z historią przemysłu na Wildzie, ale także dowiedzieć się, co dzisiaj dzieje się na terenach dawnych zakładów. Wielu z nas pamięta, jak te miejsca tętniły życiem, dziś często zarastają zielenią, a budynki powoli popadają w ruinę.

Przewodnikiem po wildeckich zakamarkach będzie ANNA GAWRYSIAK-KNEZ – przewodniczka miejska, pasjonatka historii oraz aktywistka społeczna. Anna będzie dostępna pod numerem telefonu 669 989 894 dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat spaceru czy historii dzielnicy.

Dla zainteresowanych historią sportu oraz rekreacji na Wildzie planowane jest kolejne wydarzenie jesienią.

Spotkanie rozpocznie się przy ul. Przemysłowej 34a i potrwa około trzy godziny. Co ważne, udział w spacerze jest bezpłatny – wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Miasta Poznania. Osoby chętne do udziału w spacerze zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oraz zapisania się na wydarzenie poprzez link: www.facebook.com/events/1038887453776742.

Nie przegap tej okazji, by odkryć Wildę od innej, przemysłowej strony!