Ostatnia szansa na zgłoszenia do akcji Poznanianki 2023

Jeszcze tylko do czwartku można zgłaszać kandydatki do kolejnej edycji akcji społecznej Poznanianki. Kto w tym roku zostanie bohaterkami kampanii?

 

Celem akcji jest wspieranie aktywnych, wyjątkowych kobiet, które działają dla dobra innych, ale nie zawsze są znane szerszemu gronu osób. To nie tylko docenienie i opowiedzenie historii, ale także inspirowanie kolejnych mieszkanek do działań.

Kandydatki do tegorocznej edycji można zgłaszać do 31 sierpnia poprzez formularz dostępny online (tutaj).

Spośród zgłoszonych kandydatur, we wrześniu kapituła konkursowa wyłoni pięć kobiet lub organizacji, które zostaną tegorocznymi bohaterkami kampanii promującej działania i postawy na rzecz innych.

Akcja zostanie zakończona Tygodniem Kobiet planowanym na 7-14 października, kiedy to odbędzie się dwudniowa konferencja z warsztatami i panelami dyskusyjnymi.

W ubiegłorocznej edycji wpłynęło ponad sto zgłoszeń, spośród których wybrano: Tęczowe Seniorki – rezydentki Fundacji Barak Kultury, które przełamują stereotypy, a swoją postawą walczą z dyskryminacją; Po-Dzielnię – Centrum Ekonomii Współdzielenia i pierwszy tego typu freeshop w Polsce; Rakujemy jak chcemy – stowarzyszenie, którego głównym celem jest wsparcie dziewczyn z diagnozą raka piersi; Magdę Szewciów – trenerkę samoobrony i asertywności WENDO dla kobiet i dziewczynek, a także Katarzynę Walę – antropolożkę społeczną, animatorkę kultury, współtwórczynię Mobilnego Domu Kultury Wilczak.