Rozbój na kierowcy wykonującym przewóz osób. Policja zatrzymała podejrzanego po kilku godzinach

Poznańscy policjanci z Komisariatu Północ zatrzymali sprawcę rozboju i uszkodzenia pojazdu. Poszkodowanym był kierowca, który świadczył usługi przewozu osób.

 

Jak informuje mł. asp. Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę, z 25 na 26 sierpnia.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju na ul. Wilczak. Poszkodowanym był kierowca świadczący usługi przewozu osób. Jak wynikało z jego relacji, rozpoczął kurs na ul. Naramowickiej, gdzie do jego samochodu wsiadł klient proszący o kurs na poznański Wilczak. Po dotarciu pod wskazany adres pasażer miał oświadczyć, że nie ma przy sobie pieniędzy, ale pójdzie po gotówkę do mieszkania.

Po chwili wrócił do samochodu, ale nie z zamiarem opłacenia kursu. Sprawca otworzył drzwi od strony kierowcy i uderzył pięścią w twarz, a następnie ukradł dwa telefony komórkowe i uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci po zebraniu informacji szybko wytypowali podejrzanego i już następnego dnia udali się do miejsca jego zamieszkania, które znajdowało się w okolicy miejsca zdarzenia. Ich przypuszczenia okazały się słuszne.

Podczas przeszukania mieszkania policjanci ujawnili skradzione telefony komórkowe.

Podczas pracy nad sprawą policjanci ustalili także, że 32-letni podejrzany wracając w nocy do mieszkania uszkodził zaparkowany samochód dostawczy wybijając w nim tylną szybę.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty dokonania rozboju w warunkach multirecydywy oraz uszkodzenia samochodu w warunkach recydywy. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.