Nowy Skwer Burszty już gotowy

Zakończyły się prace zasadnicze przy budowie nowego skweru na Burszty w Poznaniu. Zarząd Zieleni Miejskiej chciał, by to miejsce było połączeniem nowoczesnego designu z poszanowaniem przyrody, podkreślając harmonię z naturą.

 

Zarząd Zieleni Miejskiej chciał, by w projekcie zachowano istniejące drzewa i wykorzystano je jako integralną część przestrzeń. By zachować korzenie okazałego drzewa alejkę poprowadzono wykorzystując mostek. Dzięki temu nowe elementy nie ingerują w istniejącą przyrodę.

W centralnej części skweru powstał naturalny plac zabaw, który ma też ścieżkę sensoryczną oraz domek w formie kosza wiklinowego.

Ścieżki wybudowano z mineralnego materiału. Wzdłuż alejek ustawiono ławki i kosze na śmieci do segregacji odpadów. Na terenie skweru zastosowano też elementy powierzchniowej retencji wodnej – dwie niecki filtracyjne z odpowiednio dobraną roślinnością mają „wyłapywać” wodę. Dzięki takiej formie wpasowują się w okolicę.

Zakończenie prac zasadniczych nie oznacza końca projektu. W kolejnym etapie, który planowany jest na jesień, ma zostać dosadzona nowa roślinność, wzbogacająca ekosystem.