Trwa przebudowa ul. Modrzejewskiej. Co do tej pory zrobiono?

Trwają prace związane z przebudową ul. Modrzejewskiej. Osiedlowa ulica zmienia swoje oblicze, by stać się bardziej przyjazna i wygodniejsza dla mieszkańców.

 

Prace prowadzone są na odcinku od ul. Miastkowskiej do skrzyżowania z ul. Smoka Wawelskiego i Kornela Makuszyńskiego. Droga osiedlowa, która była już mocno zniszczona zyska nową, równą nawierzchnię.

Pieszym będzie łatwiej się poruszać dzięki nowych chodnikom, których do tej pory brakowało. Zapewnią wygodniejsze i bezpieczniejsze przechadzki. Poczucie bezpieczeństwa zwiększy oświetlenie, a odpowiednie odprowadzanie wody przejmie wybudowane odwodnienie.

Na całym przebudowywanym odcinku budowany jest również kanał technologiczny.

W ostatnim czasie wykonawca robót skupiał się na pracach przy infrastrukturze podziemnej i większość z nich została już wykonana. Dzięki temu mogły rozpocząć się prace brukarskie. Według planu, w drugiej połowie września wykonawca ma zacząć budowę konstrukcji jezdni.

Na obszarze ul. Moderzjewskiej i w okolicy obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Na przebudowywanym odcinku jest całkowicie zamknięta dla ruchu. Na ul. Makuszyńskiego nie ma obecnie przejazdu między ul. Smoka Wawelskiego a Pana Twardowskiego.

Objazd możliwy jest ulicami Makuszyńskiego, Brzechwy i Złotowską i Miastkowską.