NEUROPORT – szybka i skuteczna rehabilitacja

Według różnych badań, od 60 do 80 procent naszego społeczeństwa, cierpi z powodu bólów kręgosłupa. Pacjent zgłaszający się do lekarza z tego powodu ma statystyczne 46 lat. Z wiekiem problem tylko się nasila. Pacjenci z bólem kręgosłupa są codziennością w gabinetach lekarzy rodzinnych, ortopedycznych, neurologicznych. Tymczasem w zdecydowanej większości przypadków leczenie kręgosłupa ma charakter rehabilitacyjny. I to odpowiednio dobrany dla każdego pacjenta program rehabilitacyjny pozwala uwolnić pacjenta od bólu kręgosłupa.

 

NEUROPORT Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Senioralnej w Poznaniu to miejsce, które zapewnia wszechstronną rehabilitację w oparciu o najnowsze wytyczne naukowe. Dla każdego pacjenta opracowywany jest indywidualny plan terapii, po to, żeby w przypadku każdego z nich osiągnąć maksymalną poprawę zdrowia.

Specjaliści  Neuroportu prowadzą rehabilitację pacjentów:

. z bólem kręgosłupa o różnym podłożu

· po udarach, w chorobach neurologicznych

· pacjentów onkologicznych w trakcie i po radioterapii oraz wymagających specjalistycznej  rehabilitacji

·  po zabiegach operacyjnych, urazach, wypadkach komunikacyjnych

·  po zabiegach ortopedycznych i po wszczepieniu endoprotez stawów

·  po chorobach kardiologicznych

  . pacjentów z zaburzeniami mowy i zaburzeniami połykania, które obejmują:

– terapię afazji

– rehabilitację logopedyczną po usunięciu krtani

– rehabilitację zaburzeń połykania

– rehabilitację pacjentów z PEG i po usunięciu rurki tracheostomijnej

Indywidualnie programy rehabilitacyjne tworzy zespół doświadczonych fizjoterapeutów, psychologów, neurologopedów przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu i programów komputerowych. W Neuroporcie, oprócz klasycznej fizjoterapii, wykorzystuje się również innowacyjne urządzenia w zakresu robotyki, takie jak np. Lokomat.

 

Ośrodek dysponuje komfortową przestrzenią, z licznymi udogodnieniami, dostosowaną do potrzeb pacjentów, którym zapewniamy możliwość odpoczynku w odpowiednio wyposażonych dwuosobowych pokojach z łóżkami rehabilitacyjnymi, a także dostęp do licznych powierzchni wspólnych, sali jadalnej i smacznych posiłków.

O skuteczności rehabilitacji w Neuroporcie przekonało się już ponad 1000 pacjentów z różnymi schorzeniami, którzy w pierwszym roku działalności Neuroportu, korzystali z takiej wszechstronnej fizjoterapii. Dowodem na nasz profesjonalizm i skuteczność jest fakt, że ponad połowa z tych pacjentów, wraca do nas, żeby podtrzymywać efekty rehabilitacji.

Pomoc w finansowaniu turnusów rehabilitacyjnych można uzyskać we współpracy z Fundacją Moc Pomocy, naszą partnerską firmą odszkodowawczą oraz w systemie Medi Raty.

Szczegółowych informacji na temat możliwości różnych form finansowania udziela recepcja Neuroportu. Tel. 48 500 490 590Kontakt:
NEUROPORT Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Senioralnej
ul. Bojerowa 28, 60-480 Poznań
+48 500 490 590,

e-mail: recepcja@neuroport.pl.

www.neuroport.pl