Trwa Łazarskie Lato – jakie plany na weekend?

Choć uczniowie powrócili już do szkół to lato nadal trwa – także to Łazarskie. W weekend nie zabraknie ciekawych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

 

Trwa tegoroczne Łazarskie Lato, czyli wyjątkowe wydarzenia i atrakcje dla dzieci i dorosłych. We wrześniu dostępne są w weekendy. Co przygotowano w tym tygodniu?

W sobotę o godzinie 13:00 odbędą się warsztaty szydełkowe. Co ważne, to zajęcia dla osób, które są już obyte z włóczką i można zaliczyć je do „grupy zaawansowanej”. Pół godziny później wyjątkowo poznańskie wydarzenie, bo będzie nawiązywać do… pyry. Wszystkiego o pyrach będzie można dowiedzieć się dzięki współpracy organizatorów z Poznańskim Muzeum Pyry.

Odpowiedzi na odwieczne pytanie „dokąd nocą tupta jeż?” będą szukać uczestnicy warsztatów cyklu „z przyrodą za pan brat” z Wojtkiem Wysockim z Klubu Krąg, które rozpoczną się o godzinie 15:00.

Między 17:00 a 18:30 Wirtualny Łazarz zaprasza na Łazarskie archiwum społeczne, czyli zbiórkę i skanowanie zdjęć dawnego Łazarza.

Także o 17:00 przyjdzie czas na Muzyczny Podwieczorek z Poznańską Sceną Młodych.

W niedzielę o 14:00 Stowarzyszenie Zielona Grupa zaprosi na teatr kamishibai z warsztatami „Mahameru i olbrzym z wyspy wulkanów”. Z kolei Teatr w Kropki zaprasza na „Przygody Mamy Mu i Pana Wrony” o 16:00. Pół godziny później rozpoczną się warsztaty szydełkowe dla dzieci.