Zacznij z nami nowy tydzień! Hej Poznań od 8:30!

Kolejny poniedziałek i kolejny program „Hej Poznań” przed nami. Jak zwykle zapraszamy od rana na ciekawe rozmowy z naszymi gośćmi. Kogo zaprosiliśmy w tym tygodniu?

 

O konkursie Jana Baptysty Quadro, projekcie City Parku i współczesnej architekturze Poznania porozmawiamy z architektem Sławomirem Rosolskim.

O najnowszej premierze „Sen Nocy Letniej” oraz planach Teatru Nowego na kolejny – jubileuszowy – sezon artystyczny opowie Rafał Michalczuk, kierownik działu promocji i reklamy Teatr Nowy Poznań.

Renata Jaskulska i Michał Błaszczyński z Muzeum Narodowego w Poznaniu przybliżą temat wystawy „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Obrony Narodowej. Silva rerum”.

Jacek Olewniczak i Anna Staniszewska z Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 opowiedzą o biegu charytatywnym Pomocna Piątka 2023, który odbędzie się 30 września.

Wybory już za miesiąc, dlatego Michał Gniatkowski z Trzeciej Drogi oraz Piotr Wawrzyniak a Konfederacji będą rozmawiać o inwestycjach i rozwoju Polski, a przede wszystkim Wielkopolski i jej stolicy po wyborach 15 października.

Mamy też niespodziankę – Maryla Rodowicz, ikona polskiej muzyki udzieliła wywiadu naszemu portalowi po ostatnim koncercie w Poznaniu. Jak wspomina swoje pierwsze występy w stolicy Wielkopolski, jak podchodzi do trasy akustycznej i jakie ma marzenia?

W naszej kuchni Ina Rybarczyk przygotuje pyszności, które łatwo można przygotować w domu.

Zapraszamy w poniedziałek od 8:30!