ZDM rozpoczyna akcję odbioru liści

Choć pogoda nadal jest bardzo letnia, to przyroda powoli zaczyna wyglądać coraz bardziej jesiennie. Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu rozpoczyna więc tegoroczną akcję odbioru liści, która ma na celu pomoc właścicielom, dozorcom i administratorom budynków w utrzymaniu czystości miejskich chodników.

 

Spadające z drzew liście to jeden z najbardziej znanych znaków zbliżającej się, a potem trwającej jesieni. Dla jednych stanowią urok, dla innych dodatkową pracę. Chodniki muszą być czyste, a to oznacza konieczność regularnego zbierania liści ze ścieżek. W przypadku chodników położonych bezpośrednio przy granicy działki, obowiązek ten należy do właściciela nieruchomości.

ZArząd Dróg MIejskich co roku organizuje akcję, która ma pomóc właścicielom, administratorom i dozorcom budynków przy miejskich chodnikach.

Zarząd bezpłatnie dostarcza specjalne worki do gromadzenia liści, a następnie je odbiera.

Zgłoszenia przyjmowane są przez Biuro Poznań Kontakt telefonicznie pod numerem telefonu 61 646 33 44 lub mailowo liscie@zdm.poznan.pl. Liczba worków jest uzależniona od liczby przydrożnego drzewostanu. W przypadku wykorzystania wszystkich worków, można złożyć zamówienie na kolejne.

Zapełnione należy pozostawić w miejscu ogólnodostępnym, na poboczu lub na części chodnika po stronie posesji. Odbiór worków będzie odbywał się cyklicznie, według harmonogramu uwzględniającego podział terytorialny miasta. Harmonogram wywozu zostaje opublikowany na stronie internetowej ZDM.