Kolejny rozbój na taksówkarzu. Policja zatrzymała sprawców

Zamówili przejazd taksówką, a potem napadli na kierowcę – dwie osoby zostały zatrzymane przez poznańskich policjantów w związku z rozbojem na mężczyźnie świadczącym odpłatny przewóz osób przez aplikację.

 

Jak przekazała dziś mł. asp. Marta Mróz z KMP w Poznaniu, do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek z 20 na 21 sierpnia. Do poznańskich funkcjonariuszy dotarło zgłoszenie od taksówkarza, który przekazał, że został zaatakowany przez nieznane osoby.

Kurs zaczynał się na pl. Cyryla Ratajskiego, gdzie do pojazdu wsiadła kobieta i mężczyzna. Podczas jazdy kobieta, która zdaniem kierowcy była pod wpływem alkoholu, zaczęła zachowywać się agresywnie. W pewnym momencie wychylając się z tylnego miejsca dla pasażera przycisnęła jego twarz do szyby próbując zabrać mu telefon komórkowy znajdujący się na desce rozdzielczej.

Kierowca stracił przez to panowanie nad pojazdem, zjechał z trasy na pas zieleni i uszkodził swój samochód. Gdy się zatrzymał, sprawcy uciekli z samochodu. Jak się okazało, ukradli saszetkę kierującego, w której znajdowała się karta płatnicza oraz prawo jazdy.

Pracujący nad sprawą policjanci po dwóch dniach od zdarzenia namierzyli sprawców i ich miejsce przebywania.

Ustalono, że podejrzani 25-latka oraz 29-latek byli w przeszłości karani za podobne przestępstwa. Kobieta usłyszała zarzut usiłowania rozboju, kradzieży oraz uszkodzenia pojazdu, a mężczyzna zarzut usiłowania rozboju.

Oboje zostali objęci dozorem policyjnym i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego.