Ukradł alkohol ze sklepu. Podczas ucieczki trafił na policjantów

Nie zawsze mundur i godziny służby determinują gotowość funkcjonariuszy do działania. W Komornikach, policjanci z Poznania udowodnili, że ich zaangażowanie nie kończy się po zakończeniu oficjalnej służby.

 

Po zakończonym dniu pracy, kiedy wracali do domu, doświadczeni funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zauważyli nietypową sytuację na jednej z ulic. Mężczyzna biegnący w pośpiechu, zdawał się uciekać przed pracownikiem ochrony pewnego sklepu. Intuicja oraz lata praktyki wskazały policjantom, że mogą mieć do czynienia z przestępcą.

Zdecydowani na działanie, ruszyli w pościg za podejrzanym. Korzystając z doświadczenia i sprytu, szybko przerwali jego ucieczkę, wychodząc z pojazdu i szybko go obezwładniając.

W trakcie przesłuchania, ujawniło się, że mężczyzna chwilę wcześniej dokonał kradzieży alkoholu w jednym z lokalnych marketów. Pomimo prób zatrzymania przez ochronę, zdecydował się na ucieczkę, nie przewidując, że napotka na czujnych policjantów. Za swoje czyny został ukarany mandatem karnym.