Działający na poznańskich Ratajach włamywacz zatrzymany. Może spędzić wiele lat w więzieniu

Włamywacz, który działał na terenie poznańskich Rataj został zatrzymany i może spędzić najbliższych nawet 10 lat w więzieniu.

 

Sprawa ma swój początek na przełomie maja i czerwca 2023 roku, kiedy to do poznańskich policjantów zaczęło spływać coraz więcej zgłoszeń o kradzieżach z włamaniami na obszarze Rataj. Sposób działania sprawcy był bardzo podobny – wybijał szybę w osiedlowych sklepikach i punktach handlowych, a następnie kradł drobny towar i gotówkę. Funkcjonariusze uznali, że przestępstw dokonuje ta sama osoba.

Śledztwem zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Poznaniu oraz Komisariatu Policji Poznań-Nowe Miasto. Na podstawie analizy dowodów, w tym zabezpieczonych na miejscach przestępstw śladów wytypowano podejrzanego, a następnie ustalono miejsce jego przebywania.

Śledczy zatrzymali 41-latka w hotelu robotniczym na poznańskiej Wildzie. Przedstawiono mu 10 zarzutów związanych z kradzieżami z włamaniami m.in. do sklepu sportowego, mięsnego, salonu optycznego, sklepu spożywczego, wędkarskiego i drogerii na obszarze Nowego Miasta. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.