Kultowe polskie komedie na dużym ekranie. Trwa Kino na Wolności – 5/5

Trwa Kino na Wolności – 5/5, czyli cykl pięciu kultowych polskich komedii wyświetlanych w ramach kina plenerowego przy pl. Wolności 5. Jakie filmy można obejrzeć dziś oraz w weekend?

Kino na Wolności – 5/5 to inicjatywa Fundacji Dobry Klimat, realizowana przy współpracy z Radą Osiedla Stare MIasto i Miastem Poznań, ze środków w ramach programu „Centrum od Nowa”.

Przez pięć dni wyświetlanych jest pięć polskich komedii w ramach kina plenerowego przy pl. Wolności 5. Dlaczego zdecydowano się na taką tematykę?

„Powrót do gigantów polskiej komedii nie jest przypadkowy – rozkopane centrum Poznania zasługuje na powrót życia i trochę uśmiechu” – przyznają organizatorzy

Widzowie mogą przypomnieć sobie kultowe sceny i dialogi i… zweryfikować, czy są aktualne także dziś. Nie brakuje też opowieści o kinowej historii pl. Wolności.

Do tej pory poznaniacy mogli obejrzeć „Hydrozagadkę” oraz „Bruneta wieczorową porą”. W piątek wyświetlony zostanie „Rejs” w reż. Marka Piwowskiego. W sobotę będzie można przypomnieć sobie lub zobaczyć po raz pierwszy produkcję „Nie lubię poniedziałku” w reż. Tadeusza Chmielewskiego, a cykl zamknie „Rejs” Stanisława Barei.

Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godzinie 19:00, a seanse pół godziny później, o 19:30. Udział jest bezpłatny.