Weekend z kultowym „ryjkiem” i historycznymi pojazdami MPK Poznań

Nostalgiczna podróż w czasie czeka na mieszkańców Poznania w nadchodzący weekend. Kultowy wóz motorowy “ryjek”, skonstruowany w 1932 roku, będzie kursować na trasie Kolejki Parkowej Maltanka. Do tego dołączą historyczne tramwaje i autobusy MPK Poznań, które przewiozą pasażerów na liniach turystycznych.

 

Maltanka, kusząca pasażerów pięknymi widokami, w dni robocze oferuje przejazdy co godzinę, podczas weekendów zaś – co pół godziny. W nadchodzący weekend, jej głównym bohaterem będzie właśnie wspomniany „ryjek”, najstarszy spalinowy wagon w Polsce, pochodzący z warszawskiej fabryki Lilpop, Rau & Loewenstein. Biorąc pod uwagę jego specyfikę, do „ryjka” zostaną dołączone specjalne wagoniki, aby zaoferować komfortowy przejazd większej liczbie pasażerów, w tym osobom niepełnosprawnym.

Nie tylko Maltanka zaskoczy nas tym weekendem. MPK Poznań zaprasza na specjalne linie turystyczne, zarówno tramwajowe, jak i autobusowe. W sobotę na trasie ujrzymy tramwaj 102Na, a w niedzielę – GT8. Autobusy Ikarusy 280 i 260 będą kursować przez oba dni, natomiast w sobotę na ulicach pojawi się też charakterystyczny Jelcz, pieszczotliwie nazywany „ogórkiem”.

Osoby zainteresowane szczegółami (m.in. cennikiem i rozkładem jazdy) mogą odwiedzić sekcję Turystyka na oficjalnej stronie MPK Poznań.

Spółka zachęca, by skorzystać z okazji, ponieważ zbliża się koniec sezonu zarówno dla Kolejki Parkowej Maltanka, jak i weekendowych linii turystycznych. Maltanka będzie dostępna dla pasażerów do 24 września, a specjalne linie komunikacyjne uruchomione zostaną jeszcze raz pod koniec miesiąca.