Dziś w Poznaniu wystąpi Jarosław Kaczyński

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, zapowiedział udział w dwóch wojewódzkich konwencjach swojego ugrupowania – w Toruniu i Poznaniu. W obu miastach zostaną przedstawione listy kandydatów partii w nadchodzących wyborach do Sejmu oraz Senatu.

Wiadomość o zbliżających się konwencjach podało PolskieRadio24.pl. Jak przekazała w rozmowie z portalem Urszula Rusecka, wicerzecznik PiS, konwencje te mają na celu prezentację kandydatów, którzy zostali zarejestrowani przez komitet wyborczy partii. Wybory parlamentarne zaplanowano na 15 października. “Mowa nie tylko o “jedynkach”, ale o osobach z wszystkich miejsc oraz kandydatach do Senatu z okręgów obejmujących Toruń i Poznań”, dodała Rusecka.

Szczegółowy harmonogram oraz miejsce konwencji w Toruniu pozostaje na chwilę obecną tajemnicą. Natomiast konwencja w Poznaniu ma się rozpocząć dokładnie o godzinie 17:00. Oczekuje się, że obie konwencje przyciągną liczne grono sympatyków i działaczy Prawa i Sprawiedliwości, a także media.

Przedstawienie kandydatów przez PiS to ważny etap w kampanii wyborczej. Wydarzenie to zapewne przyciągnie uwagę wielu obserwatorów sceny politycznej, którzy z niecierpliwością będą oczekiwać na informacje dotyczące osób, które zostaną wystawione w wyborach do Sejmu i Senatu z ramienia tej partii.

Kandydaci przedstawieni podczas konwencji będą mieli za zadanie przekonać wyborców do oddania na nich swojego głosu. Biorąc pod uwagę zbliżający się termin wyborów, można się spodziewać intensyfikacji działań kampanijnych w najbliższych tygodniach.