Bazar Wyspiańskiego w pełnym rozkwicie: Spotkanie kreatywności, społeczności i dobrej woli

Dziś, w sercu City Parku na poznańskim Łazarzu, trwa Bazar Wyspiańskiego – inicjatywa, która nie tylko jest miejscem spotkań miłośników sztuki, rękodzieła i ekologii, ale również znana jest z charytatywnego charakteru, dzięki któremu pomaga lokalnej społeczności. Jak wyjaśniła w programie Hej Poznań Paulina Prusiecka, założycielka Fundacji Rodziny Prusieckich: “To miejsce, które ma integrować mieszkańców, stać się ‘perełką’ City Parku i miejscem, gdzie pasja spotyka się z pomocą.”

Przeglądając wystawione stoiska, można odnaleźć prawdziwe skarby – od rękodzieła po produkty ekologiczne, a także miody z lokalnych pasiek. Szczególną uwagę przyciągają stoiska z dziełami sztuki. Dodatkowo, tętniące życiem alejki bazaru wypełnia dźwięk muzyki na żywo, przyciągając jeszcze więcej odwiedzających.

Ale Bazar to nie tylko zakupy. W ofercie znajdują się również warsztaty artystyczne i kreatywne dla dorosłych i dzieci, spotkania rozwojowe w ramach cyklu „Wake up, Łazarz” oraz spacery z przewodnikiem po City Parku. Miłośnicy winyli i książek z pewnością też znajdą tu coś dla siebie.

Nie sposób nie wspomnieć o głęboko charytatywnym charakterze tego wydarzenia. Fundacja zrzeka się wszelkich środków z wynajmu stoisk, przekazując je na cele społeczne i charytatywne, ustalone we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie. W ten sposób już wielokrotnie pomogli najbardziej potrzebującym, skupiając się zwłaszcza na wsparciu dla najstarszych mieszkańców Łazarza.

Jeśli jesteście w okolicy City Parku, koniecznie odwiedźcie Bazar Wyspiańskiego. To idealna okazja, by nabyć unikatowe przedmioty, poznać ciekawych ludzi oraz wesprzeć lokalną społeczność. Więcej informacji o tym wyjątkowym wydarzeniu można znaleźć w rozmowie Joanny Sobocińskiej-Korczak z Pauliną Prusiecką.