Derby Poznania znów dla Lecha: Marchwiński i Dagerstal zapewniają wygraną 2:0

Derby Poznania ponownie znalazły się w rękach Lecha, który pokonał Wartę 2:0 w niedzielnym spotkaniu. Zawodnicy Lecha, Filip Marchwiński i Filip Dagerstal, zapisali się na listę strzelców, czyniąc z tego siódme zwycięstwo Kolejorza w derbach Poznania.

Warta, występując na Bułgarskiej, miała trudności w odnalezieniu odpowiedniej formy. Po dwóch spotkaniach bez straty gola, tym razem Zieloni dali się zaskoczyć. Absencje czołowych napastników obu drużyn – Lecha Mikaela Ishaka oraz Warty Adama Zrelaka – wpłynęły na układ sił na boisku. Lech, mimo braków w składzie, pokazał, że ma potencjał, aby zdominować lokalnego rywala.

Pierwsze minuty spotkania były obiecujące. Marchwiński, już w 4 minucie, zagroził bramce Warty groźnym strzałem, który Grobelny wybił na róg. W kolejnych akcjach “Marchewa” i Żurawski również próbowali swoich sił, ale ich próby nie znalazły drogi do siatki.

Chociaż Lech zaczął mocno, z czasem drużyna zaczęła spowalniać tempo gry. Długo wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, jednak Marchwiński, najlepszy gracz na boisku, sprytnym strzałem pokonał Grobelnego, dając Lechowi prowadzenie.

W drugiej połowie Warta próbowała odzyskać inicjatywę. Choć Zieloni mieli kilka dobrych momentów, zabrakło im skuteczności. Sytuacja dla Warty skomplikowała się w 81 minucie, gdy Dagerstal podwyższył prowadzenie Lecha do 2:0 po doskonałym dośrodkowaniu Ba Loua.

Mimo starań Warty do końca meczu, wynik nie uległ zmianie. Lech po raz kolejny triumfuje w derbach Poznania, wracając na ścieżkę zwycięstw po trzech spotkaniach bez triumfu. Dla Warty jest to kolejna nauka, która pokazuje, że droga do stabilności w ekstraklasie jest jeszcze długa.

Zawodnicy teraz odetchną po zaciętym spotkaniu, ale kibice obu drużyn na pewno już czekają na rewanż w kolejnych derbach Poznania. Czy Warta zdoła wtedy przeciwstawić się dominacji Lecha? Czas pokaże.