“Meteor” oficjalnie otwarty. Zamieszka tam 400 osób

„Meteor” znów był gwiazdą w północnej części Poznania. Na Kampusie Morasko oficjalnie otwarto nowy Dom Studencki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

To kolejny etap rozbudowy kampusu na Morasku, którą od lat realizuje UAM. Jednocześnie to pierwszy od 55 lat nowy Dom Studencki uczelni.

Budynek ma pięć kondygnacji, na każdej znajdują się kuchnie z jadalniami i pralnie z suszarniami. Łącznie powstało 160 pokoi jednoosobowych i 120 dwuosobowych. Każde piętro ma pokój dla osób z niepełnosprawnościami.

Na parterze znalazła się część usługowa ze stołówką i klubem studenckim, a także przedszkolem, które działa od początku miesiąca. Przeniesiono tam również siedzibę Radia Meteor tworzonego przez studentów.

Wokół budynku powstała infrastruktura drogowa i techniczna, a także boisko i kort tenisowy, przestronny, zielony dziedziniec wraz z patio oraz strefa relaksu z hamakami wśród brzóz. Ustawiono też stoły do gry w tenisa stołowego, a niedługo kompleks uzupełnią też siłownia i minimarket.

„Studenci będą mogli zamieszkać w akademiku, który sprosta ich oczekiwaniom. Nie mając problemu bytowego, można więcej działać na uczelni, o wiele lepiej rozwijać się naukowo i kształcić w wybranym kierunku, albo dobierać kolejne pola do rozwoju. Mam nadzieję, że Morasko przeżyje tę młodość razem z nami, a jako studenci wykorzystamy ten obiekt, ale i cały Kampus jak najlepiej możemy, żeby integrować życie akademickie, rozwijać naszą kulturę i czerpać z tego, co daje nam uniwersytet” – powiedziała Julia Przybyłowska, Przewodnicząca Samorządu Studentów