Podróż w czasie i przestrzeni w Bibliotece Raczyńskich

Biblioteka Raczyńskich, serce kultury Poznania, przygotowała na nadchodzący tydzień niezwykłą ofertę dla miłośników podróży, historii oraz literatury. Czytelnicy będą mieli okazję przenieść się w różne zakątki świata, poczuć nostalgię za czasami dzieciństwa w epoce PRL oraz poznać mroczne sekrety II wojny światowej związanego z okolicami Poznania.

 

Już 19 września, w ramach cyklu “Wtorek dla Seniora”, Biblioteka zaprasza na niezwykłe spotkanie z Wojciechem Nawrockim. Ten utalentowany fotograf i podróżnik przeniesie uczestników w zimowy krajobraz Antarktyki. Jego fotografie odzwierciedlają piękno i surowość tego odległego kontynentu. Album “Antarktyka. Obrazy z dna końca świata” jest dowodem na to, jak niesamowite zdjęcia można zrobić w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Dla miłośników mniej znanych zakątków świata, Biblioteka proponuje spotkanie z Tomaszem Owsianym, autorem książki “Gujana Francuska. Kraj naprawdę i na niby”. Owsiany przeniesie czytelników w serce Ameryki Południowej 20 września.

Natomiast nostalgików czasów PRL z pewnością zainteresuje wystawa “Dzieciństwo na trzepaku” dostępna w Galerii Atanazego aż do 24 listopada. 20 września odbędzie się tam spotkanie z Filipem Springerem, który omówi przestrzenny dorobek tej epoki.

Niezwykle ważny będzie również wykład Pawła Głuszka, autora “Laboratorium zagłady. Mroczny sekret klasztoru Urszulanek”. Dowiemy się z niego o tajemniczych badaniach prowadzonych przez nazistów podczas II wojny światowej.

Tydzień w Bibliotece Raczyńskich zakończy się dyskusją na temat książki “Moja Jugosławia” słoweńskiego pisarza Gorana Vojnovicia, która zdobyła prestiżową nagrodę literacką Angelus w 2020 roku.

Zaplanowane wydarzenia to znakomita okazja, aby zanurzyć się w świat literatury, historii i sztuki oraz poznać niezwykłe opowieści, które przybliżą poznaniakom odległe zakątki świata i minioną epokę.