Rekordowa frekwencja i wyniki podczas 1Mili

W dniu 17 września, poznański stadion POSiR Golęcin stał się areną prawdziwego święta sportu. Niemal dwa tysiące zawodników i kibiców zjechały się, by świętować miłość do biegania podczas mityngu 1MILI.

 

Poznańskie zawody odnotowały rekordową frekwencję, a wśród uczestników znalazła się między innymi niezastąpiona Anita Włodarczyk – rekordzistka świata w rzucie młotem, która zdecydowała się zaświecić na bieżni.

Uwielbiamy przyjeżdżać do Poznania, bo tutejsza społeczność zaraża dobrą energią. Cieszymy się, że 1MILA na stałe wpisała się do wielkopolskiego kalendarza biegowego. Obserwowanie tego, jak rozwija się nasz projekt w tym miejscu niezwykle cieszy. Zaczynaliśmy od kilkuset zapaleńców, a w tym roku spotkaliśmy się na bieżni z 1000 dzieci, 64 drużynami sztafetowych i ponad 700 indywidulanymi biegaczami na dystansach 1Mili i Lekkiej Piątki. To nas motywuje, by każdego roku coraz wyżej stawiać sobie poprzeczkę – mówi Ada Smokowska, Dyrektorka mityngu 1MILI. I rzeczywiście w Programie mityngu pojawiło się sporo nowości, które uświetniły rywalizację.

Dzień pełen biegowej pasji rozpoczął się od dystansu 5 km w otoczeniu malowniczego jeziora Rusałka. Triumfatorami tej konkurencji okazali się Katarzyna Ślusarczyk oraz Adrian Graczyk, obydwoje ustanawiając nowe rekordy mityngu.

Jednak nie tylko doświadczeni biegacze mogli cieszyć się rywalizacją. Młodsi uczestnicy zmierzyli się na krótszych dystansach, a nowością były Sztafety rodzinne oraz wyjątkowa rywalizacja z Marcinem Lewandowskim, jednym z najbardziej utytułowanych polskich biegaczy.

Podczas głównego wydarzenia, biegu na 1 milę, Hanna Jaraszkiewicz i Błażej Giżyński zdobyli tytuły mistrzów, oba ustanawiając nowe rekordy mityngu.

Jednym z najbardziej oczekiwanych momentów było wystąpienie Anity Włodarczyk. Wielokrotna medalistka olimpijska zadebiutowała w zawodach biegowych, a potem spędziła czas w Strefie Kibica, dzieląc się z fanami i pozując do zdjęć.

Mityng zakończyła rywalizacja Sztafet 4x400m, w której triumfowali zespoły “FizjoKierzek” i “ACHILLES”.

Tomasz Smokowski, zapewniając odpowiednią oprawę dla każdego uczestnika, dodał wydarzeniu wyjątkowy charakter. Innowacyjny system 1M TRACK dodatkowo podnosił emocje.

Nie tylko bieganie było w centrum uwagi. Wielokierunkowe atrakcje dla dzieci, możliwość testowania najnowszych gadżetów i spotkania z gwiazdami sportu czekały na uczestników w Strefie Kibica.

Kluczowym aspektem był również wkład społeczny. Dzięki Fundacji Zdrowy Ruch, uczestnicy mieli szansę wspierać młodych sportowców w trudnej sytuacji materialnej. Zebrane podczas wydarzenia 7800 zł to dowód na siłę sportowej solidarności.