By nikt nie był głodny – rusza kampania Syty Poznań

W czasach rosnących cen żywności, energii, wody czy rat kredytu i przy wysokiej inflacji, coraz więcej osób znajduje się w trudnej sytuacji życiowej i potrzebuje pomocy w zapewnieniu podstawowych potrzeb, w tym także jedzenia. Widać to m.in. w miejscach, w których można uzyskać ciepły posiłek czy inną pomoc. Niestety, zwiększone zapotrzebowanie przy jednoczesnym wzroście cen to sytuacja trudna dla organizacji i instytucji wspomagających. Właśnie im ma pomóc nowa kampania „Syty_POZnan”.

 

Kampania organizowana jest przez firmę Lyke i Fundację Good Challenge przy współpracy z MIastem. W październiku zostanie zorganizowana zbiórka żywności, w której wezmą udział poznańskie szkoły i przedszkola. Do tej pory zgłosiło się już 49 placówek oświatowych, ale zgłoszenia są cały czas przyjmowane poprzez specjalną stronę internetową.

Co ważne, zbiórka we wszystkich miejscach nie będzie odbywała się jednocześnie. Każda placówka przeprowadzi tylko jedną w danym roku szkolnym, w wybrany miesiąc. Harmonogram ma być zaplanowany i skoordynowany z pracami organizacji pomocowych, by zapewnić odpowiednią dostawę jedzenia dla potrzebujących. Każda szkoła i przedszkole biorące udział w akcji otrzyma certyfikat uczestnictwa, materiały promocyjne i dostęp do platformy e-learningowej. Zostaną też zaproszone do udziału w warsztatach sensorycznych czy wydarzeniach kulturalnych.

Odbiorcami będą takie organizacje jak m.in. Zupa na Głównym, Jadłodajnia św. Elżbiety czy Pogotowie Społeczne.

Zbierana będzie żywność z długim terminem przydatności, taką jak m.in. konserwy, produkty w słoikach, kawa, herbata czy słodycze.

„Każdego dnia spotykamy się z osobami potrzebującymi wsparcia i widzimy, że te podstawowe produkty są bardzo ważne. Przykładowo dziennie średnio gotujemy ok. 400-450 litrów gorącego posiłku i przygotowujemy ok. 1200 kanapek.” – mówi s. Józefa Krupa ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety

Akcja objęta jest patronatem Miasta Poznania i honorowym patronatem prezydenta Poznania – Jacka Jaśkowiaka.

 

 

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.