Co po maturze? Ruszył Poznański Salon Maturzystów

Rozpoczyna się Poznański Salon Maturzystów, czyli wydarzenie, które ma pomóc przyszłym absolwentom szkół średnich w wyborze dalszej ścieżki kariery.

 

Dziś i jutro, czyli 26 i 27 września, w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2 uczniowie szkół średnich mogą zapoznać się z ofertą szkół wyższych, rozwiać wątpliwości związane z rekrutacją, a także dowiedzieć się nieco więcej o samej maturze, która ich czeka.

W programie znalazły się m.in. prezentacje przedstawicieli Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące egzaminu dojrzałości. To ostatni moment, by skorzystać z porad, ponieważ do 30 września tegoroczni absolwenci szkół średnich muszą złożyć deklarację maturalną, w której określą, które przedmioty chcą zdawać w maju.

Na miejscu dostępne będą oferty wielkopolskich szkół wyższych, a przyszli studenci mogą upewnić lub dowiedzieć się, jak wygląda rekrutacja i które przedmioty zdawane na maturze są do niej wliczane. To tez okazja, by poznać ofertę związaną z życiem studenckim i zajęciach dodatkowych.

Poznański Salon Maturzystów odbywa się w godzinach 9:00-15:00.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.