Pierwszy październikowy Hej Poznań już od 8:30!

Zapraszamy na pierwszy w tym roku październikowy odcinek programu „Hej Poznań”. Kogo zaprosiliśmy do rozmów w tym tygodniu?

Sonia Kobylańska-Jóźwik, rzecznika prasowa Teatru Muzycznego w Poznaniu i Ewelina Adamska-Porczyk, reżyserka Gali Musicalowej festiwalu Czas na Teatr opowiedzą o festiwalu Czas Na Teatr, kogo zobaczymy na scenie, jakie spektakle przyjeżdżają na to wyjątkowe wydarzenie z całej Polski i tym, jak powstało to wyjątkowe wydarzenie i o pasji i sztuce musicalu.

Z Dawidem Łagowskim, szefem kuchni Młyńskiej 12 porozmawiamy o tym, jak to się stało, że Młyńska 12 została odznaczona wyróżnieniem Michelin, a także o nowej jesiennej karcie menu i… nowym szefie kuchni.

Katarzyna Drozdowska-Sawicka z Muzeum Narodowego w Poznaniu opowie nam o wystawie „O dzieleniu. Sztuka na granicy (polsko-niemieckiej)”, jaką i czyją historię chcemy opowiedzieć za pomocą tej wystawy i co możemy na niej oglądać.

Monika Nowotniak przybliży nam temat Marszu Kejterka. Czym jest marsz kejterka i kto może w nim uczestniczyć? Powie także o tym, jak możemy na co dzień pomagać zwierzętom.

W kuchni Ina Rybarczyk przygotuje kilka propozycji kulinarnych i wyjaśni, jak zrobić je w domu.

Zapraszamy w poniedziałek od 8:30!