Claire Cunningham zaprezentuje “Thank you very much” w Poznaniu

Nadchodzi niezapomniany weekend w kulturalnym świecie! W Sali Wielkiej CK Zamek odbędzie się wyjątkowy pokaz – “Thank you very much”, w reżyserii światowej sławy szkockiej performerki, Claire Cunningham. W projekcie artystka łączy siły z National Theatre of Scotland i grupą niezwykłych artystów i artystek z niepełnosprawnością.

 

Claire Cunningham nie jest typową tancerką. Jej unikatowe podejście do twórczości integruje się z niestandardowym wykorzystaniem kul ortopedycznych oraz eksploracją możliwości swojego ciała w odmienny od tradycji sposób. Jak sama mówi, jej twórczość bazuje na tańcu współczesnym, ale zawsze łączy się w niej głęboka narracja. Fascynuje ją rozwijanie koncepcji dotyczących niepełnosprawności w kontekście sztuki.

Spektakl “Thank you very much” zapowiada się jako przepełniony humorem, rozmachem i pulsującą energią. Dzięki innowacyjnej choreografii, artystka kwestionuje ogólnie przyjęte normy oraz to, co społeczeństwo uważa za “normalne”. Tancerze w blasku lśniących kostiumów z pewnością wywołają emocje i skłonią do refleksji nad różnymi aspektami ludzkiej tożsamości.

Przedstawienie, które zostanie zaprezentowane w dniach 13 i 14 października o godzinie 19:00, jest częścią programu “Obecność”. Projekt, realizowany przez Centrum Kultury Zamek we współpracy z CODA Oslo International Dance Festival oraz warszawskim Teatrem 21, finansowany jest dzięki wsparciu z Funduszy Norweskich i EOG. Głównym celem jest promowanie twórczości artystów z niepełnosprawnościami i walka z utrwalonymi stereotypami.

Dla zainteresowanych, bilety wciąż są dostępne na stronie CK Zamek. Spektakl będzie dostępny w języku angielskim z polskimi napisami, a sobotnie przedstawienie będzie dodatkowo tłumaczone na Polski Język Migowy.

Bilety dostępne są online.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.